O! Teatr "Dobre rady lisa Witalisa"

Utworzono dnia 17.04.2024

23.04.2024 r o godz. 12.30 odbędzie się przedstawienie teatralne pod tytułem "Dobre rady lisa Witalisa".

Jest to musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Jak czytamy na stronie teatru lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt, placków ze śniegu napiecze. A nawet przekona mieszkańców lasu by na prezydenta go wybrały.

Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem, nie mniej niż sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne poczynania.

Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie z nowoczesnym teatrem ale i opowieściami jak to kiedyś z teatrem bywało!

Licznik odwiedzin: